Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Nasıl Gidilir

ULAŞIM 

KARAYOLU :
Türkiye’nin her yerinde karayolu ile ulaşımı mümkün olup, Otogar Kent merkezindedir.

DEMİRYOLU : Genç İlçesinde bulunup istasyon vasıtasıyla doğuda Tatvan’a Batı da ise Elazığ bağlantılı olarak İstanbul’a kadar ulaşımı münkündür.

Bingöl Havalimanı Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan bir il olan Bingöl’de bulunan Bingöl Havalimanı, 2013 tarihinde hizmete açılmıştır.

Şehrin güneydoğusunda bulunan bu havalimanı şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıktadır.

Sivil bir havalimanı olan Bingöl Havalimanı’nın ICAO kodu LTCU, IATA kodu ise BGG’dir.

Yaklaşık 4000 metrekare genişliğinde terminal binasına sahip olan havalimanı hem iç hat hem de zaman zaman dış hatlar yönünde hizmet vermektedir.

Havalimanın kapasitesi yıllık 500 bin yolcudur.

İç hatlarda her gün İstanbul Hava Alanına, Sabiha Gökçen Hava Alanına Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi Ankara Hava Alanına Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü seferler düzenlenmektedir.

Dış hatlarda ise Suudi Arabistan’da Cidde ve Medine’ye uçuşlar düzenlenmektedir.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunan Bingöl havaalanından araç kiralama veyahut da taksiye binilerek yaklaşık 16 dakikada varılabiliyor. Taksi ile yolculuk, ortalama 20 Türk Lirası tutuyor. Bunun yanında şehir merkezine giden belediye araçları da tercih edilebilir. Ayrıca Bingöl araç kiralama seçenekleri ile merkezden de keyifli bir keşfe çıkmak mümkün. Yine yakın illerinden Muş’a gitmek için de araç kiralama yaparak kısa sürede bu şehre de ulaşabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı’ndan Araç Kiralama

Araba kiralama işlemlerini havalimanında bulunan Rent a Car firmalarından yapabilirsiniz. Dilerseniz henüz şehre bile ulaşmadan online olarak yolcu360.com ile Bingöl Havaalanı rent a car fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Böylece Bingöl Havalimanı en uygun fiyatlı kiralık araba seçeneğini bulabilirsiniz. Elbette Bingöl şehir merkezinden de araç kiralama yapabilirsiniz.